Profesia


Povaha nami ponúkaných služieb kladie veľké nároky na personál firmy. Práca v pneuservisoch je všeobecne považovaná za nie dobre platenú. Zamestnanci pneuservisu majú dobrú fyzickú kondíciu. V období sezónneho prezúvania pneumatík neraz musia siahnuť aj do svojich telesných rezerv. Svojich príbuzných a známych si v tomto období veľmi neužijú. Chôdza sa mení na beh, niekoľko desiatok /sto-dvesto/ drepov denne, bicepsy dostanú tiež zabrať. Obed je rýchly, kávičku a cigaretku si počas sezóny veľmi nevychutnajú. Skladník cez deň nabehá zhruba 20 km. Na predajni sa obchodníci nezastavia ani na sekundu. Telesná kondícia je však iba jednou stranou mince. Psychická pohoda nášho personálu je tiež často skúšaná.

Zákazníci sú normálni ľudia a tí zvyknú mať aj zlé dni. Najmä vtedy, keď majú problém. A do pneuservisu prichádza zákazník preto, lebo má problém s pneumatikou. Jeho podráždenie spojené napríklad s defektom si neraz naši zamestnanci poriadne užijú.

Naša práca sa niekedy podobá práci lekára. Musíme zistiť, čo zákazníka trápi a potom mu pomôcť. Klienti nás niekedy prosia, aby sme im /doslova/ “zachránili“ pneumatiku.

Takže okrem skvelej fyzickej kondície a psychickej stálosti majú naši zamestnanci ochotu pomáhať. Bez tejto ochoty sa u nás človek v pracovnom pomere dlho neudrží.

Nie je veľa takých, ktorí majú všetky tieto vlastnosti . Tí ktorí k tomu majú blízko , majú veľkú výdrž a chcú sa neustále zlepšovať a vzdelávať, budú patriť k špičkovým odborníkom v oblasti servisu a predaja pneumatík.

Novinky

Kontakt